Wiemy, jak ważny jest sen, a dokładniej jego właściwa ilość dla funkcjonowania naszego organizmu. Dlatego warto zadbać o to, by móc rano budzić się rześkim i pełnym energii do życia.
Przygotowania do snu możemy podzielić na:
a) dalsze,
b) bliższe,
c) bezpośrednie.
Dalsze przygotowania to dbanie o higieniczny tryb życia. Praca nad samym sobą, by nie obciążać swojego umysłu problemami cudzymi i swoimi, sprawami zawodowymi, które będą się toczyły własnym życiem bez względu na to, czy będziemy o nich bez przerwy rozmyślać, czy potrafimy zostawić za nami. Gdy wieczorem nie odgonimy od siebie wszystkich złych myśli, będą nas męczyły przez kolejne bezsenne godziny. Bliższe przygotowania do snu to zadbanie o miejsce.
Najlepiej jeśli mamy oddzielną sypialnię, urządzoną w spokojnych stonowanych kolorach. Najważniejszym meblem jest oczywiście łóżko z porządnym materacem. Rozkładana sofa w salonie niech służy najwyżej gościom. Pachnąca pościel, stonowane oświetlenie punktowe, okno wschodnie lub północne. Ważne są dobre kotary, żaluzje lub rolety, które zaciemnią sypialnię nawet w letnie poranki, kiedy słońce wstaje na kilka godzin przed nami. Bezpośrednie przygotowania to wystarczająco długi czas między ostatnim posiłkiem a snem (dietetycy polecają minimum dwie godziny). Relaksująca kąpiel w wannie lub przynajmniej prysznic, miła rozmowa z najbliższą osobą, ulubiona lektura, cicha muzyka. Można również napić się naparu z rozluźniających i uspokajających ziół, jak choćby melisa, czy rumianek. W trudniejszych przypadkach można użyć łagodnych środków farmaceutycznych. Gdy jednak wszystkie nasze zabiegi nie przynoszą pożądanego skutku, należy zasięgnąć porady lekarza.
Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij w http://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/dekoracja-okna/rolety.html